Angol nyelvi képzés B2 szinten C2 1 1 009

Nyilvántartásba vételi száma: E-000515/2014/C002

FIGYELEM! Az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) meghatározott szakmai tanfolyamok (OKJ-tanfolyamok) a jogszabályi változások miatt már csak 2020. december 31-ig vehetők igénybe. Az OKJ-képzések 2020. szeptemberben még elindulnak, igény esetén december 31-ig még indíthatók. A határidőig megkezdett vagy folyamatban levő OKJ-tanfolyamok résztvevői a törvény értelmében 2022. december 31-ig vizsgázhatnak le az OKJ-képesítés megszerzéséhez. Az OKTKER-NODUS Kiadó Kft. az új jogszabályok szerint továbbra is jogosult lesz tanfolyamok szervezésére és lebonyolítására. Az OKJ-képzések megszűnésével a jelenlegi képzések egy része továbbra is igénybe vehető lesz új formában, esetenként más elnevezéssel. Ezekről a honlapunkon folyamatosan tájékoztatást adunk.

A képzés célja:
A képzésben résztvevőket eljuttatni a KER B2 nyelvi kompetencia szintjére. A program célja továbbá az előzetes tudásszint felmérésére alapozott bekapcsolódás lehetőségének biztosítása, valamint a KER B2 (középfokú) nyelvvizsgára való felkészítés.

A képzés célcsoportja:
A képzés célcsoportjának tekinthetők mindazok – nemre és korra való tekintet nélkül – akik alapfokú iskolai végzettséggel igen, de még angol nyelvismerettel nem rendelkezne, illetve nyelvvizsgát kívánnak szerezni alap vagy középfokon.

A képzésbe való bekapcsolódás feltételei:
Iskolai végzettség: 8 általános iskolai végzettség
Előzetesen elvárt ismeretek: Kezdő szinten nem szükséges előzetes nyelvtudás. A többi szintre való bekapcsolódás feltétele az előzetes tudásmérésen a megfelelő szint elérése.
Egyéb feltételek: magyar nyelvi és általános műveltségi ismeretek, írás-olvasási készségek magyar nyelven

A képzés zárása:
Az előírt valamennyi modulzáró vizsga eredményes letétele.

A képzés tanúsítása:
Tanúsítvány

Tervezett képzési idő:
540 óra (Elmélet: 540 óra)

Kérésre a teljes képzési program megtekintését biztosítjuk!

A képzés során megszerezhető kompetenciák:
Szövegértés – hallás utáni értés: a résztvevő megérti a hosszabb beszédeket és előadásokat, illetve még a bonyolultabb érveléseket is követni tud, amennyiben a téma számára elég ismert. Többnyire megérti a híreket és az aktuális eseményekről szóló műsorokat a tévében. Általában érti a filmeket, ha a szereplők köznyelven beszélnek.
Szövegértés – olvasás: a résztvevő el tudja olvasni azokat a cikkeket és beszámolókat, amelyek jelenkori problémákkal foglalkoznak, és szerzőjük véleményét, nézetét fejtik ki. Megérti a kortárs irodalmi prózát.
Beszéd – társalgás: a résztvevő az anyanyelvi beszélővel természetes, könnyed és közvetlen kapcsolatteremtésre képes. Aktívan részt tud venni az ismert témákról folyó társalgásban, úgy, hogy közben érvelve kifejti véleményét.
Beszéd – folyamatos beszéd (monológ): a résztvevő világosan és kellő részletességgel fejezi ki magát számos, érdeklődési körébe tartozó témában. Ki tudja fejteni a véleményét valamely aktuális témáról úgy, hogy részletezi a különböző lehetőségek előnyeit és hátrányait.
Írás: A résztvevő világos és részletes szövegeket tud alkotni az érdeklődésikörébe tartozó számos témákról. Tud olyan dolgozatot vagy beszámolót írni, amely tájékoztat, érveket és ellenérveket sorakoztat fel valamiről. Levélben rá tud világítani arra, hogy milyen jelentőséget tulajdonít az eseményeknek, élményeknek.

Tananyagegységek:
A1 1/2
A1 2/2
A2 1/2
A2 2/2
B1 1/2
B1 2/2
B2 1/4
B2 2/4
B2 3/4
B2 4/4